EU programme for education, training, youth and sport

Olaylar

ÇALIŞMA ZİYARETLERİ

Ortak ülkelerden katılımcılar ev sahibi ülkeyi ziyaret edecek ve orada uygulamaları öğreneceklerdir. Bu gözlem, tartışma ve diğer yöntemlerle olacaktır. Tüm çalışma ziyaretleri katılımcılara interaktif ve diğer ülkelerde uygulanan iyi uygulamaları öğrenecek ve arka plan bilgi ve deneyim kazanmaları şeklinde sağlanacaktır. Katılımcılar için iyi uygulamalara ve bunların kuruluşları için günlük uygulanabilecek yeni tedbirlerin uygulanması olasılığı üzerinde durulacaktır. Ev sahibi ülkenin önde gelen profesyonellerin katılımıyla her çalışma ziyaretinin programı sırasında tüm ortaklara ortak seminer organize edilecektir. Seminer bilgi ve tecrübe, tanımlama, eğitim ve üstün yetenekli çocukların gelişiminde öğretmenlerin, özel pedagogların, psikologların ve diğer profesyonellerin paylaşımlarına yönelik olacaktır.

Birmingham Çalışma ziyareti, İngiltere

Tarih: 29.6 – 3.7 2015

Çalışma ziyaretinin ev sahipliğini Titan Ortaklığı yapacaktır. KPPP  ZDVPP Zlín kurumu psikologlar veya özel eğitimcilerden oluşan 13 katılımcı tarafından temsil edilecektir. Türkiye'den de gelen aynı sayıdaki katılımcılarla Birmingham’da gezi yapacağız. Ziyaretin konusu üstün yetenekli çocukların destek çeşitliliğine yönelik olacaktır.

 Nevşehir Çalışma ziyareti, Türkiye

Tarih: 21.9 – 25.9 2015

Çalışma ziyareti Nevşehir Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılacaktır. KPPP ZDVPP Zlín kurumu psikologlar veya özel eğitimcilerden oluşan 13 katılımcı tarafından temsil edilecektir. Titan Ortaklığı’ndan gelen aynı sayıdaki katılımcılarla Nevşehir gezisi yapacağız. Ziyaretin konusu üstün yetenekli çocukların eğitimi ve üstün yetenekli çocukların öğretmenlerinin eğitimi ile ilgili ve destek amaçlı olacaktır.

Zlín Çalışma ziyareti, Çek Cumhuriyeti

Tarih: 2.11 – 6.11 2015

Çalışma ziyaretinin ev sahipliğini Krajská pedagogicka-psychologická DVPP Zlín poradna yapacaktır. Her iki ortağımız üstün yetenekli çocuklarla ilgili 13 profesyonel personel gruplar halinde ziyarete katılacaktır. Ziyaretin konusu üstün yetenekli çocukların erken tanısının çeşitli araçlarına yönelik olacaktır.